Článek v Kobylském občasníku - červenec 2023

Přátelé obce Kobylá z.s Spolek vznikl 16. 5. 2012 na základě nadšených příznivců rybářského prostředí.

Spolek má nyní 25 členů, všechny s trvalým bydlištěm v naší obci. Jako cíl jsme si dali přispívat naší činností ke společenskému a kulturnímu životu v obci a starat se o rybník „Šírava“. Na rybníku zajišťujeme jeho provozu schopnost, čistotu okolí (pořádáme pravidelně brigády) a chováme ryby. Pozemky pod vodní plochou máme řádně pronajaté od Státního pozemkové úřadu.  Ve spolupráci s obcí se spolupodílíme na pořádaných společenských a kulturních akcí např. „Den dětí a kácení máje“. Máme za sebou i společné besedy s dětmi v naší škole. I letos jsme pořádali již několikátý ročník "Posezení na Šíravě" , který se stává oblíbenou tradicí v naší obci. Věříme, že svou činností přispíváme a na dále budeme přispívat k občanskému dění v obci a rádi bychom touto cestou poděkovali i všem členům, kteří se pravidelně podílejí na činnosti spolku, bez nich by to nešlo.

Zobrazeno 216 krát Naposledy změněno pondělí, 27 listopad 2023 13:55

starostka - Miroslava Rybáriková