Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

OPRAVA BOŽÍCH MUK 4

Vote it
(0 hlasů)
Napsal(a)  Zveřejněno v AMAZONIT

Projekt obnovy se uskutečňil

za finanční podpory

Olomouckého kraje

V prosinci roku 2013 zažádali členové Obec Kobylou nad Vidnavkou o pronájem Božích muk č. 4 i pozemku pod ním za účelem obnovy této drobné stavby. Následným krokem pak bylo získání finančních prostředků na opravu památky.

Občanské sdružení se rozhodlo využít možnosti, kdy Olomoucký kraj přispívá na obnovu staveb drobné architektury místního významu v Olomouckém kraji, a podalo v lednu 2014 žádost o tuto dotaci. Díky tomu, že žádost byla kladně přijata, jsme mohli v létě letošního roku se započít s opravou Božích muk č. 4, které se nacházejí na cestě z Kobylé do Hukovic.

 

Kaplička, která se schovávala v ostružinách, byla vytažena z houští a získala nový kabát. Prostředky na její opravu poskytl Olomoucký kraj, opravu zajistilo občanské sdružení AMAZONIT, opravu provedl Bronislav Grigoriadis.

Občanské sdružení AMAZONIT zakoupilo křížek, který snad znovu vdechne duši zachráněné památce.

Koncem října zde proběhne výsadba jeřábu jedlého, který přislíbila paní Bohumila Tinzová z občanského sdružení EBERESCHE.

 

Naposledy změněno pátek, 17 říjen 2014 14:11

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971