Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

130. LET SDH KOBYLÁ

Vote it
(0 hlasů)
Zveřejněno v Akce 2012

Dne 14. 7. 2012 se konala na místním hřišti akce při příležitosti výročí 130 let od založení  Sboru dobrovolných hasičů Kobylá nad Vidnavkou.

Oslavy byly zahájeny v 10:00 hodin poutní mší ke sv. Jáchymovi v kostele sv. Jáchyma, jejíž součástí bylo i svěcení obnoveného praporu.

Následoval průvod se slavnostními prapory na místní hřbitov, kde občané uctili památku zesnulých členů SDH Kobylá položením květin a minutou ticha. Poté proběhlo slavnostní zahájení oslav na místním hřišti a posezení při výborných domácích koláčcích, které napekly členky farnosti.

Odpoledne předvedli své dovednosti v pohárové soutěži jak mladí hasiči, tak muži i ženy. Nejvíce se divákům líbilo vystoupení benjamínků z Kobylé, kteří předvedli svůj první odvážný výkon.

Po vyhlášení výsledků pohárové soutěže a předání pohárů byla oceněna práce místního sboru, zástupci okresu předali do rukou starostky Růženy Boškové a velitele Antonína Boška ocenění „MEDAILI SVATÉHO FLORIÁNA“.

 Poté začala volná zábava, k tanci a poslechu hrál pan Radek Švábek. Doprovodný program a bohaté občerstvení bylo zajištěno po celý den. Velkým překvapením byla výstava požární ochrany „PO VČERA A DNES“ v Kulturním domě, kterou zorganizoval a prováděl po celý den pan Miroslav Doležel.

Velký obdiv a poděkování patří všem, kteří se na této akci podíleli a pomohli ji zajistit, nebo ji přišli podpořit svou účastí, a proto DĚKUJEME členům SDH Kobylá nad Vidnavkou, farníkům z Kobylé nad Vidnavkou, dobrovolníkům při prodeji, sponzorům akce, pracovníkům Obecního úřadu.

 

Jarmila Kuběnová

Naposledy změněno pondělí, 23 červenec 2012 16:16

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971