Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

Rekonstrukce Kulturního domu a výstavba ČOV

Vote it
(0 hlasů)
Zveřejněno v Dotace

Rekonstrukce Kulturní domu je pro obec významnou záležitostí. Díky finanční podpoře Olomouckého kraje jsme mohli letos rekonstruovat sociální zařízení na kulturním domě a zároveň vystavět novou čističku odpadních vod. Tyto kroky vyvolaly kladný ohlas ze strany občanů. Akce měla nepochybně dopad na navýšení kvality života obyvatel a návštěvníků v naší obci.

 

Stavební práce prováděla firma Javornická stavební spol. s r.o., která byla vysoutěžená ve výběrovém řízení s nejnižší cenou. V průběhu provádění stavby se vyskytly nutné změny, které souvisely se stavem, ve kterém se postupně odkrývané konstrukce nacházeli. Pro dodržení kontroly kvality práce a použití nasmlouvaného materiálu byl na základě výběrového řízení vybrán Technický dozor investora.

 

Zároveň došlo k přehodnocení způsobu vytápění stavby z ohřevu vody pro topení v radiátorových tělesech prostřednictvím složky ke krbovým kamnům, za vytápění eklektické s topnými panely. Rovněž ohřev teplé užitkové vody je oproti původnímu návrhu, místo ve třech menších elektrických zásobnících vody zajištěn centrálně.

 

Na domovní čističce odpadních vod a vsaku, včetně kanalizačního potrubí, nedošlo ke změnám. Stavba čistírny odpadních vod a vsaku, byla kolaudována. Ke kolaudaci byly předloženy veškeré nutné doklady.

 

Renovace sociálního zařízení byla slavnostně otevřena pro občany na „Dni seniorů“.

 

Očekávané přínosy dotace a význam akce pro Olomoucký kraj byly naplněny, došlo výměně jímky za ČOV, což povede k finančním úsporám a snížení ekologické zátěže.

Provedením stavebních úprav bylo dosaženo zlepšení kvality života v naší obci. Opravené prostory jsou mnohem atraktivnější a nové funkční sociální zařízení, v prostorách pořádaných akcí, jistě povede k navýšení dostupnosti možného kvalitního trávení volného času.

Naposledy změněno pondělí, 18 prosinec 2017 17:30

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971