Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

Revitalizace zeleně v krajině Kobylá

Zveřejněno v Dotace

Ministerstvo životního prostředí ČR

        Revitalizace zeleně Annín 2018

        Revitalizace zeleně Kobylá nad Vidnavkou – Šírava

 

Ať generace příchozí v dobrém vzpomínají...

na ty, kteří jim zde zanechali skutečné bohatství...

 

Obec Kobylá nad Vidnavkou dlouhodobě dbá o zachování a obnovu krajinných prvků. V rámci dotačního titulu "Podpora obnovy přirozených funkcí krajiny" z Ministerstva životního prostředí ČR,  jsme na podzim roku 2018 získali další finanční prostředky, tentokrát k výsadbě 167 ks stromů v extravelánu obce.

 

Na podzim roku 2018, jak už to bývá milou tradicí, proběhla v katastru obce Kobylá výsadba stromů, které lemují naše cesty.

 

V rámci dotačního programu z Ministerstva životního prostředí jsme byli podpořeni ve dvou projektech, ve výši 98.170 a ve výši 30.425 Kč.

 

Moje omluva patří dobrovolníkům, kteří se každoročně výsadeb účastní, v rámci převodu pozemků cesty na Anínně byla žádost o dotaci podaná v poslední možný termín a následně se nám posunuly všechny následné kroky. Kromě toho z důvodu výstavby větrné elektrárny, jsme v některých úsecích výsadbu rovně byli nuceni posunout. Z těchto důvodu nebylo možné zapojit do výsadeb dobrovolníky jako v předchozích letech.

 

V každém případě se těším, že se příští rok se všemi dobrovolníky zapojenými do výsadeb znovu potkáme při zvelebování naší obce.

Naposledy změněno středa, 22 kvě 2019 07:15

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971