Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

Nová zelená úsporám 2018 - dotace pro bydlení

Vote it
(0 hlasů)
Zveřejněno v Informace podle § 26 zákona č. 500/2004 Sb.

S několika revolučními novinkami startuje 3. výzva v dotačním programu Nová zelená úsporám, podprogramu Rodinné domy. Nově lze žádat na úsporné rekonstrukce domů realizované svépomocí, venkovní stínící techniku, stavbu domu v nízkoenergetickém standardu nebo výměnu starých kamen bez nutnosti zateplení.

 

Žádosti o dotace lze podávat od 15. října 2018 průběžně až do konce roku 2021. Žadatelem a zároveň příjemcem podpory může být vlastník a stavebník rodinných domů, a mohou jimi být jak fyzické, tak i právnické osoby. Celková výše podpory na jednu žádost je omezena na max. 50 % způsobilých výdajů, s výjimkou dotačních bonusů. Maximální výše podpory pro jednoho žadatele je v rámci výzvy stanovena na 5 mil. Kč. Peníze budou vyplaceny až po dokončení úsporných opatření.

 

O dotace lze žádat ve 3 oblastech podpory:

 

Oblast A: Snižování energetické náročnosti stávajících rodinných domů – jedná se o zateplení obvodových stěn, střechy, stropu a podlah, výměnu dveří a oken, výstavbu zelených střech či instalaci stínící techniky.

 

Oblast B: Výstavba rodinných domů s velmi nízkou energetickou náročností – výše podpory se liší dle dosažených energetických parametrů budovy, lze získat 150 000, 300 000 nebo 450 000 na jeden rodinný dům.

 

Oblast C: Efektivní využití zdrojů energie – jedná se o výměnu zdrojů tepla (kotlů na pevná paliva, lokálních topidel, elektrického vytápění) na environmentálně šetrnější (zdroje na biomasu, tepelná čerpadla, plynové kondenzační kotle, napojení na SZTE), instalaci solárních termických a fotovoltaických systémů, instalaci systémů řízeného větrání se zpětným získáváním tepla či podporu využití tepla z odpadní vody.

 

Povinnou přílohou žádosti o dotaci je odborný posudek (sestávající z projektové dokumentace a energetického hodnocení budovy v rozsahu dle oblasti podpory), na jehož vypracování lze taktéž obdržet dotaci, stejně tak i na zajištění odborného technického dozoru při realizaci jednotlivých opatření.

 

Dotační program navíc umožňuje kombinovat žádost o dotaci s dotací na výměnu kotle v rámci tzv. Kotlíkových dotací (jejich 3. vlna bude v Olomouckém kraji spuštěna v roce 2019), za což lze žadateli poskytnout navíc dotační bonus.

 

Žádosti o dotace se podávají výhradně elektronicky. Odkaz na formulář žádosti, jakož i veškeré informace naleznete na webových stránkách programu (www.novazelenausporam.cz), kde jsou uvedeny i kontakty na pracovníky krajského pracoviště Státního fondu životního prostředí. Případně se lze obrátit na bezplatnou linku 800 260 500 (v provozu v pracovní dny od 7:30 do 16:00).

Naposledy změněno středa, 17 říjen 2018 13:51

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971