Přihlaste se na svůj účet

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě.

Kobylá nad Vidnavkou

oficiální web obce

Vánoční strom - Jeseník Katovna

VÁNOČNÍ STROM PRO DĚTI v nouzi

 

 

Jak nám napovídá chladné počasí blíží se nám zima a s ní přichází i adventní čas. A jaké by to byly jesenické Vánoce, kdyby se v Katovně nerozsvítil vánoční strom s přáníčky od dětí ze sociálně slabých rodin. Bude to již po dvanácté co tento stromeček rozsvítíme a vy, obyvatelé Jesenicka, vykouzlíte svými dárečky úsměv u dětí v nouzi.

 

Je těžké už více jak deset let psát proč je tato akce potřebná. Vždyť je o ní každý rok velký zájem. Což samo o sobě prozrazuje, že lidé z Jesenicka mají dobré srdce. Podělit se, rozdat trochu radosti, mít soucit a pochopení patří k Vánocům stejně jako vánoční cukroví a rodina. Děti, které přáníčka tvoří, rodinu mají, někdy jen částečnou, takže láska jim nechybí. Chybí jim štěstí. Někdy se to prostě stane, že se rodina ocitne v situaci, kdy má peněženku prázdnou a vyhlídky žádné. Kdo jiný by měl těmto lidem pomoci, když ne soused, známý, místní kolemjdoucí. Pojďme tedy i letos udělat radost dětem, které by si taky chtěly užít krásné a šťastné Vánoce. Pojďme jim nadělit pod stromeček něco málo co kdo může. Každý kdo bude mít chuť udělat radost svému bližnímu, nalezne v IC KATOVNĚ vánoční stromeček s ručně malovanými přáníčky. Tato přáníčka namalovaly děti z azylového domu Boétheia - SKP, z. s. a dětí pod ochranou Člověk v tísni, o. p. s., Darmoděj z.ú. a ESTER z.s.

 

Letošní přáníčka budou výtvarně tématická. Zastoupené organizace si vybraly z témat Betlém, Tří králové, Vánoční stromeček a Ježíšek. Věříme, že radost bude jak na straně obdarovaného, tak i na straně darujícího. A možná, že za pár let se z některého dítěte vyklube budoucí Mánes, nebo Mikoláš Aleš.

 

Akce potrvá v termínu od 21. listopadu do 19. prosince 2018. U předávání dárečků budou jak organizátoři akce, tak i zástupci organizací. Děti naleznou dárečky až pod svým stromečkem doma.

 

Organizátorem „vánočního stromu“ je Martina Fafílková, Marcel Šos a jak je již krásným zvykem stromeček darují Lesy ČR s.p., IC KATOVNA poskytne prostor na stromeček, Studio4 zdarma vytiskne plakáty a MKZ Jeseník je zdarma vyvěsí po městě Jeseníku a okolí“.

 

(TZ Marcel Šos)

Naposledy změněno čtvrtek, 08 listopad 2018 07:46

O obci

Katastr se rozkládá v severní části Žulovské pahorkatiny, která dále k severu přechází do Vidnavské nížiny. První zmínka o obci je z roku 1291. Vesnice leží v údolí říčky Vidnávky kolem silnice a železniční trati z Žulové do Javorníka.

Kontakt

starostka Zuzana Jochmannová
telefon 584 437 604
e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www www.kobylanadvidnavkou.cz
70599971